VIDEO Gigi Becali a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe MM Stoica în timpul meciului cu West Ham! Ce l-a neliniștit pe patronul FCSB

Gigi Becali FCSB west ham - fcsb Conference League Gigi Becali
Data publicarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 00:15
Data actualizarii: Vineri 09 Septembrie 2022, 15:37

West Ham - FCSB 3-1 | Gigi Becali a oferit o primă reacție după eșecul lui FCSB cu West Ham.

Patronul FCSB a urmărit meciul din fața televizorului, dar nu și-a dat seama când fost introdus Octavian Popescu pe teren. Becali a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe Mihai Stoica, aflat în tribunele de pe London Stadium.

Gigi Becali: ”L-am sunat pe MM să-l întreb ce caută Tavi în locul lui Olaru”

„N-a fost niciun penalty, a fost fault în atac. 68 de minute, Dică a gândit foarte bine jocul. Când a băgat Dică și a schimbat Dică un mijlocaș cu Tavi Popescu... nici nu am știut că a intrat pe teren. L-am sunat pe MM să-l întreb ce caută Tavi în locul lui Olaru.

Și eu cred că a greșit cine a făcut schimbările. A greșit... spuneam că am greșit eu, recunoșteam. Dacă îl bagi pe Tavi Popescu la mijloc când era 1-1.. eu nici nu știu când l-a băgat. Eu l-am sunat pe MM și mi-a spus că Olaru s-a cerut afară. Bun, s-a cerut afară, dar bagă un mijlocaș.. Marco, altcineva”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

VIDEO - REZUMAT West Ham - FCSB 3-1

FCSB a condus timp de 35 de minute pe London Stadium, grație golului marcat de Andrei Cordea. În partea a doua, Bowen a restabilit egalitatea după un penalty controversat acordat de centralul partidei, Benoit Bastien.

În minutul 74, Emerson a dus scorul la 2-1, cu un șut puternic din interiorul careului, iar Antonio a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 3-1 pentru West Ham, iar vicecampioana României se pregătește acum pentru meciul cu Anderlecht, de joia viitoare.