VIDEO Scene INCREDIBILE! O echipa batuta de politisti la pauza: "Am avut noroc ca n-a murit nimic!" Urme de SANGE la vestiar!

Tigre Sao Paolo Campionate externe
Data publicarii: Joi 13 Decembrie 2012, 10:38
Data actualizarii: Joi 13 Decembrie 2012, 11:15

Finala Copa Sudamericana dintre Sao Paolo si Tigre s-a lasat cu un scandal imens la pauza partidei.

Dupa primele 45 de minute, politistii brazilieni au intrat la cabine peste argentinienii de la Tigre si au inceput sa-i loveasca pe jucatori si staff-ul acestora. "Noroc ca nu a murit nimeni", povesteste Jorge Borrelli, un antrenor de la Tigre cu rani vizibile pe fata.

Scorul era 2-0 la pauza pentru Sao Paolo, care a ridicat trofeul deasupra capului si s-a declarat castigatoare a competitiei. Doar ca cei de la Tigre au refuzat sa mai joace si repriza a doua. Cel putin 6 dintre ei aveau vanatai iar urme de sange erau vizibile pe peretii vestiarelor.

"Au intrat 30 de oameni cu tevi de fier. Apoi au scos pistoale, ne-au batut pe toti. Au indreptat si o arma spre mine, e o rusine", povesteste portarul Damian Albil.

Reprezentantii CONMEBOL, organizatia care se ocupa de fotbalul sud-american, a anuntat ca va demara o ancheta, dar ca rezultatul partidei nu va fi schimbat.