FAZA ZILEI: Nebunie in Argentina! Gol cu CAPUL de la 40 de metri!

Data publicarii: Marti 06 Octombrie 2009, 18:25
Data actualizarii: Marti 06 Octombrie 2009, 18:28

â–ºFaza Zilei e la 18.30 la Sport.ro in fiecare zi!

Martin Palermo a reusit golul etapei in Argentina. A marcat cu capul de la aproape 40 de metri.

Boca Juniors a castigat la limita meciul cu Velez din ultima etapa a campionatului Argentinei.

Velez a deschis scorul rapid, in minutul 6, prin Caruso, pentru ca Boca sa se trezeasca abia in minutul 35. Battaglia a egalat pentru gazde. In minutul 47 al meciului, acelasi Caruso de la Velez a reusit sa duca scorul la 1-2, pentru ca in minutul 64 Riquelme sa inscrie pentru 2-2.

Faza zilei a fost reusita de Martin Palermo, omul dorit in trecut de CFR Cluj si care si-ar fi dorit sa vina in Romania, care a marcat un gol fenomenal de la aproape 40 de metri in minutul 73, cu capul, dupa o minge degajata gresit de portarul advers.