FOTO ȘI VIDEO Țările civilizate! Fanii lui Ajax nu au mai suportat și au oprit de tot derby-ul cu Feyenoord, după 0-3 la pauză

ajax - feyenoord ajax feyenoord Campionate externe
Data publicarii: Duminica 24 Septembrie 2023, 17:43
Data actualizarii: Duminica 24 Septembrie 2023, 18:14

Meciul dintre Ajax Amsterdam și Feyenoord Rotterdam a fost oprit din cauza incidentelor din tribune.

UPDATE: Scene șocante, după ce meciul a fost întrerupt! Mai mulți suporteri încearcă să vandalizeze una dintre intrările principale ale stadionului, după ce au folosit și câteva materiale pirotehnice.

Fanii lui Ajax au fost dezamăgiți după startul modest de sezon, cel mai slab pentru ”lăncieri” din 1965. Gruparea din Amsterdam are doar cinci puncte după patru etape și este pe locul 13 în Erevidisie.

Ajax - Feyenoord, suspendat din cauza incidentelor din tribune!

Feyenoord a început în forță duelul de pe Amsterdam ArenA. Santiago Tomas Gimenez a marcat de două ori în minutele 9 și 18, iar în minutul 37 a pasat decisiv pentru reușita lui Igor Paixao.

Oaspeții aveau deja 3-0 la pauză, iar fanii nu au mai putut suporta și au oprit partida. Câteva materiale pirotehnice aruncate în teren l-au determinat pe arbitru să întrerupă partida, iar în cele din urmă meciul a fost suspendat.

Cel mai probabil, Ajax va pierde derby-ul cu Feyenoord la ”masa verde” și va rămâne în a doua parte a clasamentului pentru cel puțin încă o săptămână. Dacă ar fi câștigat, ”lăncierii” s-ar fi apropiat de locurile pentru cupele europene.

Joi, Ajax și Marseille au oferit un adevărat spectacol în direct pe PRO ARENA și VOYO. Meciul s-a încheiat la egalitate, 3-3.

VIDEO - Ajax - Marseille 3-3, REZUMATUL PARTIDEI