VIDEO Spider-Messi! A înscris din nou și a ajuns la cinci meciuri consecutive cu gol marcat pentru Inter Miami

Leo Messi Inter Miami Leagues Cup Campionate externe
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 08:13
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 08:14

Inter Miami a jucat împotriva lui Charlotte în sferturile de finală Leagues Cup, scor 4-0.

Scorul a fost deschis de Martinez, în minutul 12, iar Taylor a dublat avantajul gazdelor, în minutul 32. În minutul 78, Malanda a trimis balonul în propria poartă, iar tabela de marcaj a fost închisă de Leo Messi, cu o reușită în minutul 86, din pasa lui Campana.

Superstarul argentinian a ajuns astfel la cinci meciuri consecutive în care marchează, având opt reușite, care îl pun în vârful clasamentului golgheterilor din Leagues Cup. Inter Miami s-a calificat în semifinala competiției datorită victoriei cu Charlotte.

Leo Messi s-a bucurat ca încă un supererou

Campionul mondial și-a obișnuit fanii cu modul inedit în care sărbătorește golurile pe care le marchează la Inter Miami, imitând supereroii. După ce l-a imitat pe Thor, iar apoi pe Black Panther cu semnalul din Wakanda Forever, Leo Messi a ales un alt supererou pentru meciul cu Charlotte.

După ce a marcat ultimul gol al partidei, Messi s-a bucurat imitându-l pe Spider-Man!

Sursa foto: Getty