GAFA a lui Buffon in meciul de 5 STELE cu Bayern Munchen! PSG, cu romanul Postolachi pe teren, invinsa dupa ce a condus cu 1-0

Bayern Munchen Franck Ribery Gianluigi Buffon PSG Virgiliu Postolachi Campionate externe GAFA a lui Buffon in meciul de 5 STELE cu Bayern Munchen! PSG, cu romanul Postolachi pe teren, invinsa dupa ce a condus cu 1-0
Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2018, 19:32
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2018, 19:38

Bayern Munchen a castigat primul ei meci de la International Champions Cup.

Partida de debut pentru Niko Kovac la Bayern s-a incheiat cu un succes in fata lui Paris Saint-Germain. Campioana Germaniei a castigat cu 3-1 dupa 3 goluri marcate in ultima jumatate de ora. In absenta vedetelor care nu au revenit dupa Cupa Mondiala, duelul a avut multi jucatori tineri, insa si veterani precum Frank Ribery sau Gianluigi Buffon.

Portarul italian a gresit la golul de 1-1 venit dupa un corner la care Buffon a incercat sa iasa pe centrare insa nu a reusit sa il blocheze pe Javi Martinez. Scorul a fost deschis in minutul 31 prin reusita fiului marelui George Weah, Timothy.

Buffon a fost inlocuit la cateva minute dupa golul egalizator iar apoi Bayern a mai inscris de 2 ori prin Renato Sanchez, din lovitura libera, si Joshua Zirkzee. La PSG a intrat in minutul 72 si romanul Virgiliu Postolachi.