E cel mai bun marcator din istoria Bocai! Martin Palermo a ajuns la golul 218! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 03 Martie 2010, 18:03
Data actualizarii: Miercuri 03 Martie 2010, 18:09

Ajuns la 36 de ani, Martin Palermo se poate gandi de acum la o retragere in glorie.

Palermo a ajuns cel mai bun marcator din istoria clubului, dupa ce a marcat aseara cu Velez golul 218 pentru acest club.

Intr-un meci senzational Velez - Boca, incheiat 4-4, Martin Palermo a ratat un penalty si a marcat un gol istoric.

In minutul 12, Zapata a deschis scorul pentru Velez. Boca a egalat in minutul 36 prin Monzon. Palermo a inscris in minutul 38 golul istoric, pentru ca Riquelme sa reuseasca golul 3 in minutul 57.

La 3-1 pentru Boca, Velez s-a trezit si a marcat in minutul 63 prin Silva. Martinez a egalat in minutul 74, iar Silva a marcat pentru 4-3 in minutul 82. Boca a reusit sa egaleze in minutul 89 prin Medel.