UPDATE | Denis Alibec lipsește de la returul cu Young Boys Berna. Când va reveni pe teren

Denis Alibec accidentare CFR Cluj Young Boys Berna Calificari
Data publicarii: Joi 05 August 2021, 12:32
Data actualizarii: Joi 05 August 2021, 14:38

Denis Alibec s-a accidentat în minutul 22 al partidei dintre CFR Cluj și Young Boys Berna.

UPDATE 14:25 | Denis Alibec va lipsi 10 zile din cauza accidentării pe care a suferit-o în meciul cu Young Boys Berna. Atacantul campioanei României a fost diagnosticat cu o leziune fibrilara pentru care are nevoie de repaus.

Atacantul lui CFR Cluj a acuzat dureri la zona inghinală, iar Marius Șumudică s-a văzut nevoit să îl schimbe în prima repriză a întâlnirii cu elvețienii, din turul trei preliminar Champions League.

În urma unui RMN efectuat a doua zi după meci despre Alibec s-a aflat că acesta a suferit doar o ușoară întindere în zona înghinală, zonă unde a suferit o operație la începutul anului, potrivit gsp.ro.

În aceste condiții, Denis Alibec ar putea fi disponibil pentru meciul retur din Elveția. Partida Young Boys Berna - CFR Cluj are loc marți, de la 21:30.