VIDEO / Tamas ramane in Cupa Angliei! Vezi cum a incasat echipa sa cel mai rapid gol:

Gabriel Tamas West Bromwich Albion Anglia
Data publicarii: Sambata 13 Februarie 2010, 19:59
Data actualizarii: Sambata 13 Februarie 2010, 22:02

Tamas ramane in cursa pentru Cupa Angliei. Desi a luat gol inca din secunda 10, echipa lui - West Bromwich a terminat 2-2 cu Reading. Se va rejuca meciul pentru calificarea in sferturi.

Cu Tamas doar rezerva, West Bromwich a luat unul din cele mai rapide goluri din istoria Cupei Anglei! Reading, echipa care a eliminat-o pe Liverpool, a lovit dupa numai 10 secunde!

Tamas a intrat in repriza a 2-a, la 1-1, si a luat imediat un galben pentru un fault la portar!

Reading a trecut din nou la conducere, insa echipa lui Tamas a reusit sa egaleze cu 3 minute inainte de final!

Chelsea n-a avut nicio emotie in Cupa Anglei - s-a calificat in sferturi dupa ce a dat de pamant cu Cardiff chiar la ea acasa! Drogba a deschis balul, a dat gol dupa numai 2 minute, iar Chelsea a castigat in final cu 4-1.

Aflati in Anglia pentru meciul cu Liverpool, care va fi joi, de la ora 22, in direct la Pro Tv, campionii de la Urizceni au mers la Manchester City - Stoke din Cupa Angliei.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, sambata, in optimile de finala ale Cupei Angliei:

Au marcat: Kebe '1, Church '73 / Koren '18, Mattock '87
La West Bromwich, romanul Gabriel Tamas a intrat pe teren in minutul 52. Tamas a primit un cartonas galben, in minutul 66.
Manchester City - Stoke City 1-1
Au marcat: Wright-Phillips '11 / Fuller '57.
Echipele Chelsea, Birmingham City si Portsmouth s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Angliei.
Meciurile Reading - West Bromwich si Manchester City - Stoke City, terminate la egalitate, se vor rejuca.
Ultimele trei intalniri din optimi, Bolton - Tottenham, Fulham - Notts County si Crystal Palace - Aston Villa sunt programate duminica.