VIDEO De la tribunal, direct pe teren! Tranmere 2-2 Liverpool 2! GOL Gerrard!

Data publicarii: Sambata 25 Iulie 2009, 18:16
Data actualizarii: Sambata 25 Iulie 2009, 18:28

Scapat de problemele cu justitia, Steven Gerrard a revenit in forta la Liverpool. Nu la echipa mare, care este in Asia, ci la cea de rezerve, pentru care a si inscris un super gol.

La doar cateva ore dupa ce juriul l-a declarat nevinovat in cazul bataii din bar in care a fost implicat in luna decembrie a anului trecut, Gerrard a intrat pe teren la meciul amical pe care echipa a doua a lui Liverpool l-a sustinut in compania echipei Tranmere United.

Steve G a reusit un super gol egalizator, in minutul 63, cu cateva minute inainte sa fie inlocuit. Tranmere a deschis scorul prin Chris Shuker, si a condus cu 2-1 prin Gareth Edds. "Cormoranii" au egalat prin tanarul Adam Hammill, cu cateva minute inainte de final.

Cel mai fericit pentru revenirea mijlocasului a fost antrenorul Rafa Benitez, care a vazut din Asia performanta jucatorului sau. "Suntem cu totii fericiti de revenirea lui. Este un om foarte important pentru noi si acum se poate concentra doar la fotbal. L-am sustinut in tot acest timp si am asteptat cu nerabdare decizia instantei. Acum speram sa poate juca la fel ca anul trecut." a spus antrenorul.