Veste de cosmar pentru fanii lui Man United! Dupa ce au picat cu Bayern, doctorii au dat verdictul in cazul accidentarii lui Van Persie

Robin van Persie Bayern Munchen Manchester United Anglia
Data publicarii: Vineri 21 Martie 2014, 21:10
Data actualizarii: Vineri 21 Martie 2014, 21:07

Robin van Persie a calificat-o pe Manchester United in sferturile Ligii Campionilor cu un hattrick, insa nu va putea fi folosit in cele 2 meciuri cu Bayern.

Internationalul olandez al echipei Manchester United, Robin van Persie, va fi indisponibil intre patru si sase saptamâni, din cauza unei accidentari, astfel ca el va rata sferturile de finala ale Ligii Campionilor, cu Bayern Munchen.

Van Persie a suferit o entorsa la genunchi, miercuri, in mansa secunda a optimilor LC, cu Olympiakos Pireu, scor 3-0, in care a marcat toate cele trei goluri.

"Dupa investigatii aprofundate, s-a constatat ca Robin van Persie are entorsa la un genunchi, astfel ca el va lipsi de pe teren intre patru si sase saptamâni" a anuntat clubul Manchester United.

Sursa: Mediafax