Revenire spectaculoasă pentru Manchester United, în minutele de prelungiri. E pentru prima dată în istorie când echipa face asta

Manchester United Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 19:37
Data actualizarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 19:48

Manchester United a jucat pe teren propriu în etapa a opta din Premier League, cu Brentford.

După eșecul usturător din Champions League, 2-3 cu Galatasaray, "diavolii roșii" au avut un debut de partidă slab, oaspeții deschizând scorul prin Jensen, după o nouă inexactitate a lui Andre Onana.

Răstunare de situație în minutele de prelungiri

Manchester United se îndrepta spre o nouă înfrângere, însă introducerea pe teren a lui Scott McTominay, în minutul 87 a schimbat soarta partidei.

Jucătorul a marcat în minutul 90, însă reușita a fost anulată pe motiv de offside. Același McTominay avea să fie decisiv pentru trupa lui Erik ten Hag, marcând de două ori, în minutele 93 și 97.

În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe locul zece în Premier League, cu 12 puncte, la un punct în fața celor de la Chelsea.