Piers Morgan nu s-a mai putut abține și a reacționat dur după al doilea egal consecutiv pentru Arsenal

Piers Morgan Arsenal Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 16 Aprilie 2023, 21:12
Data actualizarii: Duminica 16 Aprilie 2023, 21:29

Arsenal a bifat al doilea rezultat de egalitate consecutiv în Premier League.

West Ham United a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu liderul Arsenal Londra, scor 2-2, într-un meci din etapa a 31-a din Premier League.

Arsenal s-a împiedicat pe London Stadium, în faţa celor de la West Ham, pe care a condus-o cu 2-0 în minutul 10. Gabriel Jesus a descis scorul în minutul 7, iar Martin Odegaard l-a majorat în minutul 10.

Gazdele au redus din diferenţă în minutul 33, dintr-un penalty transformat de Said Benrahma. În startul reprizei secunde Michail Antonio (West Ham) a comis henţ în careu şi s-a dictat lovitură de pedeapsă, ratată însă de Bukayo Saka, în minutul 52. Două minute mai târziu, Jarrod Bowen a egalat pentru West Ham.

Arsenal este pe primul loc în Premier League, cu 74 de puncte, la patru puncte distanţă de ocupanta locului secund, Manchester City, care are însă un meci mai puţin disputat.

Reacția dură a lui Piers Morgan

După al doilea egal consecutiv obținut de favoriții săi, Piers Morgan nu s-a mai abținut și a reacționat direct pe Twitter, transmițând un mesaj dur, cu referire la cursa pentru titlu de campioană.

Piers Morgan îl voia pe Cristiano Ronaldo la Arsenal

Piers Morgan a spus la scurt timp după apariția interviului exploziv cu Cristiano Ronaldo că l-ar vedea pe portughez la Arsenal, actualul lider din Premier League: "Este exact ceea ce avem nevoie. Cristiano și Gabriel Jesus ne-ar duce către titlu", a scris pe Twitter Morgan, care este un fan al "tunarilor".

Jurnalistul, care este un apropiat al lui Ronaldo, a vorbit ulterior pe larg despre acest subiect, la talkSPORT Breakfast: "Gabriel Jesus are nevoie de un partener în atac care să marcheze. Jesus acoperă foarte mult teren, iar Arsenal are nevoie de o 'vulpe' în careu, un jucător de clasă mondială cu experiență, care a câștigat totul. Și mă gândesc la cineva: Cristiano Ronaldo! L-aș lua imediat pentru șase luni la Arsenal. Ideea conform căreia Ronaldo nu mai poate juca fotbal... îmi pare rău, e de râs".