Momente incredibile la Londra! Arbitrul a eliminat un jucator, chiar daca un coleg de-al sau a facut hent in careu! Wenger a innebunit de nervi VIDEO

Oxlade-Chamberlain Arsenal Gibbs Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 15:29
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 15:42

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Chiar in ziua in care Wenger era la meciul 1000 pe banca lui Arsenal, Chelsea este aproape sigura ca ii strica petrecerea.

Dupa ce Eto'o a deschis scorul in minutul 5, iar Schurlle a facut 2-0 in minutul 7, Oxlade Chamberlain a facut hent in careu. Arbitrul a acordat penalty, insa Gibbs a fost cel eliminat.

Chamberlain a incercat sa ii explice arbitrului ca el este cel care a atins mingea, insa arbitrul si-a pastrat decizia. Mai ciudat este ca unul dintre cei cinci arbitrii era chiar langa mijlocas cand aceasta a pus mana pe minge.

Pana la pauza, Chelsea a mai inscris o data. Oscar a marcat din pasa lui Torres.