VIDEO Momente emoționante la ultimul meci al lui Tottenham, din 2023. Hugo Lloris și-a luat rămas-bun de la fani: "Voi fi mereu fan Spurs"

Tottenham Hugo Lloris Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 31 Decembrie 2023, 18:48
Data actualizarii: Duminica 31 Decembrie 2023, 18:52

Tottenham a încheiat cu victorie anul 2023, impunându-se în meciul din Premier League, cu Bournemouth, scor 3-1.

Partida a fost marcată de un moment emoționant, care a avut loc în pauza dintre cele două reprize.

Hugo Lloris și-a luat rămas-bun de la fanii lui Tottenham

Portarul de 37 de ani şi-a reziliat contractul Tottenham, ale cărui culori le poartă din 2012 și urmează să evolueze la Los Angeles FC din Major League Soccer (MLS).

Hugo Lloris a fost căpitan al echipei timp de opt sezoane și a jucat 447 de meciuri pentru Spurs de când a semnat de la Lyon, în 2012.

Francezul a făcut parte din echipa lui Tottenham care a ajuns în finala Ligii Campionilor din 2019 sub conducerea fostului manager Mauricio Pochettino.

"Am profitat de fiecare minut aici. A venit timpul să vă spun adio, dar doar din postura de jucător, nu ca persoană, deoarece voi fi fan Spurs până la sfârșitul zilelor mele", a spus Hugo Lloris, în aplauzele fanilor.