FOTO ȘI VIDEO Gestul scandalos al lui Trent Alexander-Arnold după golul marcat de Richarlison în meciul nebun de pe Anfield

Premier League Liverpool Richarlison Tottenham Trent Alexander-Arnold Anglia
Data publicarii: Marti 02 Mai 2023, 16:31
Data actualizarii: Marti 02 Mai 2023, 16:42

Liverpool a învins pe Tottenham cu scorul de 4-3, după un meci dramatic disputat pe Anfield Road, în etapa a 34-a din Premier League

După ce a înscris trei goluri în primele 15 minute ale partidei, prin Curtis Jones (minutul 3), Luis Diaz (minutul 5) şi Mohamed Salah (minutul 15, penalty), "cormoranii" au avut o cădere inexplicabilă şi s-au văzut egalaţi după ce oaspeţii au punctat prin Harry Kane (minutul 39), Heung-Min Son (minutul 77) şi Richarlison (minutul 90+3).

Golul victoriei pentru gazde a fost însă reuşit în minutul 90+4 de Diogo Jota. Cu 56 de puncte, având patru victorii consecutive în ultimele cinci etape, Liverpool se află pe locul cinci, la 9 puncte de podium.

Ce a făcut Trent Alexander-Arnold după reușita lui Richarlison

Imediat după golul egalizator reușit de brazilian, acesta s-a bucurat alături de colegii săi în dreptul galeriei și și-a dat tricoul jos, gest pentru care a și fost avertizat.

Camerele de filmat l-au surprins pe Trent Alexander-Arnold în timp ce lovea cu piciorul tricoul adversarului, iar reacțiile de pe rețelele de socializare au fost împărțite.