Rapidul, doar egal cu FC Sion!

Amicale FC Sion Rapid Amicale
Data publicarii: Sambata 05 Iulie 2008, 17:25
Data actualizarii: Sambata 05 Iulie 2008, 21:04

Rapid a jucat azi primul amical din stagiul elvetian, cu FC Sion, scor 1-1. Giulestenii au intalnit ocupanta locului sapte in sezonul trecut in campionatul Elvetiei.

Cu Spadacio, Julio Cesar si Fernandes, Rapidul a deschis sezonul cu aceeasi formatie ca anul trecut, atunci cand au terminat la egalitate, 0-0.

Daca in prima repriza meciul nu a fost bogat in ocazii, cea de-a doua repriza a debutat cu gol. Rapidul a deschis scorul prin Ricardo, dupa o faza a lui Spadacio. Rapidistii nu au reusit sa mentina avantajul si au fost egalati, in minutul 71, dupa un gol al lui Adeshina.

Rapidul a inceput partida cu: Marinescu - Sapunaru, Fernandes, Maftei, Bratu - Herea, Grigore, Spadacio, Cesinha - Boya, Raduta