Poli Timisoara 1-1 Vojvodina Novi Sad

Data publicarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 22:03
Data actualizarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 22:03
CHIVORCHIAN: "POLI SE BATE LA TITLU!"

Poli Timisoara a remizat cu echipa de pe locul 3 din Serbia, Vojvodina Novi Sad, scor 1-1, intr-un meci in care fostul stelist, Andrei Cristea a vazut cartonasul rosu, in minutul 80.

Gigel Bucur a deschis scorul pentru Poli in minutul 48, iar sarbii au egalat cu 8 minute inainte de sfarsitul meciului, stabilind si scorul de final.

Dupa meci, directorul sportiv al lui Poli Timisoara, Chivorchian, a intarit ideea lui Marian Iancu, Poli Timisoara nu vinde pe nimeni, in special pe portarul Popa si pe Mihaita Plesan.

"Plesan si Marius Popa sunt netransferabili. Nu o sa mearga nici la Rapid, nici in alta parte. Poli Timisoara se bate la titlu anul acesta si nu are de gand sa isi intareasca adversarele.", a declarat Chivorchian.