In sfarsit au batut pe cineva: Dinamo 2-1 Zalaegerszeg

Data publicarii: Marti 12 Februarie 2008, 18:21
Data actualizarii: Marti 12 Februarie 2008, 18:21
MIRANDA ADUCE VICTORIA PENTRU DINAMO

Dupa 0-0 cu nou promovata Siofok, Dinamo s-a descurcat ceva mai bine in al doilea amical al zilei cu alta echipa din Ungaria, Zalaegerzeg. Dinamovistii l-au trimis inca din primul minut pe noul Niculescu - Osvaldo Miranda. Argentinianul si-a luat repede rolul de golgheter in serios si a marcat primul gol al meciului in minutul 31. Danciulescu a transformat un 11 metri pentru 2-0, dar dinamovistii n-au reusit sa termine meciul fara sa primeasca gol.

Problemele mai mari decat rezultatele slabe sunt cele de lot: "inima Banatului sarbesc" cum l-a numit Vasile Turcu - sarbul Pekarici - s-a accidentat si ar putea rata transferul in Stefan cel Mare.

Dinamo: Lobont - Stoican, Goian, Pekarici, Pulhac - Torje, Margaritescu, Cat. Munteanu, Bostina - Danciulescu, Miranda.

Min 31: Gol Dinamo! Miranda marcheaza primul sau gol dupa ce portarul ungurilor a respins un sut al lui Torje.
Min 44: Pekaric este faultat dur de gabonezul Meye, iar gabonezul vede cartonasul rosu. Sarbul este schimbat cu Izvoranu.
Min 46: Zicu intra in locul lui Bostina.
Min 59: Danciulescu face 2-0 dintr-un penalty obtinut de Torje!
Min 70: Echipa maghiara inscrie dupa o eroare colectiva a dinamovistilor!