VIDEO Van der Vaart inscrie dramatic si aduce Realul pe primul loc in Primera! Real 3-2 Sevilla!

Data publicarii: Duminica 07 Martie 2010, 00:51
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2010, 01:27

Nebunie toatala pe Santiago Bernabeu, acolo unde Real Madrid a reusit sa bata Sevilla in ultimul minut si sa treaca pe primul loc in clasament, la egalitate de puncte cu Barcelona, care a remizat 2-2 cu Almeria.

Real Madrid a castigat meciul nebun se Sevilla de pe teren propriu, dupa ce andaluzii au deschis scorul in minutul 10 prin autogolul lui Xavi Alonso. Dupa pauza, situatia parea fara scapare pentru elevii lui Pellegrini, cand Dragutinovic a transformat o lovitura libera de la 35 de metri si a dus scorul la 0-2.

Cristiano Ronaldo a sunat adunarea in minutul 60 cu un gol din careu, iar Sergio Ramos a egalat trei minute mai tarziu cu o lovitura de cap la corner. Van der Vaart a adus victoria dramatic la ultima faza a meciului, dupa o cascada de ocazii a madrilenilor. Higuain a lovit de doua ori bara in repriza a doua iar Guti a scuturat si el odata transversala. Cristiano Ronaldo si Kaka au mai avut si ei multe ocazii de a marca, insa Palop a facut minuni in poarta. Realul trece peste Barcelona in clasament, insa cele doua echipe se afla la egalitate de puncte. totul se va decide in meciul direct de pe Santiago Bernabeu!

LIVE TEXT si goluri!
Min 92: FINAL NEBUN! Van der Vaart inscrie dupa o cascada de ocazii ale Realului! Echipa lui Pellegrini trece la conducere in Primera!!!

Min 63: GOL Real! Sergio Ramos egaleaza cu o lovitura superba de cap la corner! Van der Vaard a centrat pentru fundasul spaniol! Real mai are nevoie de un singur gol pentru a egala barcelona in clasament!

Min 60: GOL Real! Cristiano Ronaldo inscrie cu un sut din interiorul careului!

Min 53: GOL Sevilla! Dragutinovic inscrie din lovitura libera de la 35 de metri dupa o gafa a lui Casillas!

Min 10: GOL Sevilla! Xavi Alonso isi trimite mingea in proprie poarta!

Echipele de start:

Sevilla: Palop, Navarro, Dragutinovic, Stankevicius, Konko, Zokora, Fazio, Perotti, Capel, Jesús Navas ,  Negredo

Real Madrid: Casillas, Sergio Ramos, Albiol, Garay, Arbeloa, Lass, Xabi Alonso, Marcelo, Kaká, Higuaín, Cristiano Ronaldo