VIDEO Barcelona face scandal: Real vrea sa-i ia titlul cu arbitri! Vezi ce penalty a cerut cu Espanyol!

Data publicarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 07:54
Data actualizarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 08:08

Barcelona a fost oprita de Espanyol si de la arbitrul Undiano din calea unei victorii scrie presa catalana dupa 0-0 in derby.

Barcelona  va ramane lider chiar daca Realul castiga astazi, insa diferenta dintre cele doua va fi doar de un punct  cu 7 etape inainte de final.

Pep Guardiola a reprosat  dupa meci ca arbitrul a permis jocul dur al celor de la Espanyol si ca a nu a acordat un penalty in a doua repriza cand un sut al lui Messi l-a lovit in mana pe Didac in careu.

Barcelona a ramas in 10 dupa eliminarea lui Dani Alves in minutul 62 dupa un al doilea galben!

Echipe de start:

Espanyol: Kameni; Chica, Pareja, Víctor Ruiz, Didac Vila; Baena, Forlín; Callejon (Ben Sahar, m. 85), Verdu (Ivan Alonso, m.78), Luis García; Osvaldo.

FC Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Milito (Henry, m.57), Puyol, Toure (Keita, m.57), Busquets, Pedro (Ibrahimovic, m.82), Maxwell, Xavi. Messi.