"Incercam sa ne revenim cu Romania" Antrenorul Italiei promite o victorie in amicalul cu Romania, de marti, in direct la ProTV

Data publicarii: Duminica 15 Noiembrie 2015, 07:57
Data actualizarii: Duminica 15 Noiembrie 2015, 09:05

Italia - Romania va fi la PRO TV, marti, de la 21.45.

Italia - Romania se va juca - anunta Federatia. Si romanii, dar si italienii sunt insa speriati dupa atacurile de la Paris. Meciul va fi la PRO TV, marti, de la 21.45.

La ora la care Parisul era sub teroare, la Bruxelles, Italia juca impotriva Belgiei ultimul meci inaintea confruntarii cu Romania. Partida a fost oprita in minutul 39, in memoria celor 39 de italieni morti acum 20 de ani, pe stadionul din Bruxelles, la finala Cupei Campionilor.

Italia a condus in Belgia, cu un gol rapid, reusit in minutul 3. Belgienii s-au impus pana la urma cu 3-1, cu doua goluri marcate in ultimul sfert de ora.

"Am intalnit cea mai buna echipa din lume. Incercam sa ne revenim cu Romania" - a declarat selectionerul Italiei, Conte.