Fara dinamovistii "petrecareti", dar cu Ianis Hagi titular, nationala U21 a fost UMILITA de Rusia. Cu cat a pierdut astazi

Romania U21 Echipa Nationala de Tineret Ianis Hagi Nationala
Data publicarii: Vineri 24 Martie 2017, 18:57
Data actualizarii: Vineri 24 Martie 2017, 19:07

Echipa nationala U21 a pierdut la scor meciul cu Rusia, disputat in caontmanentul de la Marbella, astazi. Fara cei patru "petrecareti", Patrick Petre, Nedelcearu, Dudea si Olteanu, dar cu Ianis Hagi, Vlad Dragomir ori Florin Coman printre titulari, Romania U21 a cedat cu 1-5 in fata selectionatei similare a Rusiei.

Scorul la pauza a fost 1-0 pentru Rusia. In minutul 49, Romania a egalat prin Virgil Ghita, dupa o pasa decisiva a lui Ianis Hagi, dar pana la final scorul a luat proportii in favoarea rusilor.