VIDEO | Fotbal, autocare, doua penalty-uri ratate si un final dement: Atletico Madrid e in finala Champions League, dupa 1-2 (2-2) cu Bayern! Azi la ProTV, 21.45: Real Madrid - Man City

Atletico Madrid Bayern Munchen Liga Campionilor Liga Campionilor
Live Blog

Bucurati-va de fotbal!

Data publicarii: Marti 03 Mai 2016, 23:45
Data actualizarii: Miercuri 04 Mai 2016, 00:41

Miercuri Real - City, in semifinalele Champions League. Joi, 22:00 Liverpool - Villarreal in semifinalele Europa League

Cel mai frumos fotbal din lume in direct la ProTV

23:47 03 May

FINAL DE MECI, Atletico Madrid se califica in finala UEFA Champions League dupa 1-2 (2-2) cu Bayern Munchen. Este a doua finala in trei ani pentru Simeone, iar Guardiola ramane cu o performanta care nu e deloc pe placul nemtilor - in cele trei sezoane petrecute la Bayern, Guardiola s-a oprit de fiecare data in semifinale. A fost invins de fiecare data de spanioli - Real Madrid 2014, Barcelona 2015 si Atletico.

Atletico Madrid isi afla miercuri adversara din finala. Real Madrid - Manchester City (0-0 in tur) se vede la ProTV, ora 21:45.

23:44 03 May

Gest salbatic al lui Diego Simeone in tensiunea infernala din prelungirile partidei. Antrenorul lui Atletico si-a lovit un om din staff pentru ca nu s-a grabit sa faca o schimbare.

23:30 03 May

Min 85 / Lewandowski rateaza din 6 metri, 70.000 de suporteri sunt inghetati de emotie pe Allianz Arena. Bayern cauta cu disperare golul calificarii!

23:28 03 May

Min 83 / Penalty pentru Atletico! Torres este faultat clar IN AFARA CAREULUI de Javi Martinez, greseala uriasa de arbitraj.

Torres a executat, dar a ratat lovitura de la 11 metri. Bayern ramane in viata!

23:19 03 May

Min 75 / GOOOOOL Lewandowski! Bayern conduce cu 2-1 si mai are nevoie de un gol pentru calificarea in finala.

Lewandowski a inscris cu capul, dupa pasa lui Vidal.

23:15 03 May

Min 72 / Schimbare la Bayern - Kingsley Coman ii ia locul lui Douglas Costa.

23:12 03 May

Lewandowski, sut din prima, Oblak e din nou la post. Mai sunt 20 de minute si incepe sa se simta disperarea lui Bayern.

22:59 03 May

Min 53 / GOOOOOOL Atletico Madrid! Pasa exceptionala a lui Fernando Torres la mijlocul terenului, Griezmann primeste si scapa singur cu portarul, intra in careu si il invinge pe Neuer.

Se complica mult situatia lui Bayern. Nemtii sunt nevoiti sa marcheze de doua ori ca sa se califice in finala.

22:54 03 May

Atletico, nicio atingere de balon in careul lui Bayern Munchen in prima repriza.

22:51 03 May

O singura modificare la pauza - Yannik Carrasco i-a luat locul lui Fernandez. Este o schimbare ofensiva, semn ca Diego Simeone este hotarat sa nu incerce sa inghete acest rezultat.

22:33 03 May

Pauza la Munchen, Bayern o conduce pe Atletico cu 1-0, dupa o prima repriza pe care a controlat-o de la un capat la altul. Nemtii puteau intra la vestiare cu avantaj de doua goluri, dar Muller a ratat un penalty in minutul 33. La acest scor, semifinala intra in prelungiri.

22:23 03 May

Min 33 / Muller rateaza lovitura de la 11 metri!! Oblak a avut un reflex magnific, cu care o tine pe Atletico in viata.

22:22 03 May

Min 32 / Doua minute de cosmar pentru Gimenez. Dupa ce a deviat mingea in propria poarta la golul lui Xabi Alonso, Gimenez il faulteaza pe Javi Martinez in careu si este penalty pentru Bayern Munchen!!

22:18 03 May

Min 30 / GOOOOOOOOL Bayern Munchen!! Xabi Alonso inscrie dintr-o lovitura libera de la 20 de metri, mingea a fost deviata si l-a pacalit pe Oblak.

22:13 03 May

Min 27 / Lahm, sut violent din unghi, din afara careului, putin peste poarta. Atletico nu a contat absolut deloc in atac. Nemtii au o posesie covarsitoare, dar defensiva lui Atletico e ca un zid si in aceasta seara.

22:07 03 May

Min 22 / Ocazie uriasa a lui Bayern! Boateng centreaza in mijlocul careului, Muller ii aseaza mingea pentru sut lui Lewandowski, dar acesta trage in portarul Oblak.

22:04 03 May

Min 18 / Vidal suteaza de la 20 de metri, puternic, dar pe directia lui Oblak, portarul lui Atletico retine fara probleme.

22:03 03 May

Min 14 / Creste presiunea la poarta lui Atletico - Muller, si apoi Lewandowski il sperie pe Oblak, dar suturile nu sunt periculoase.

22:00 03 May

Min 11 / Prima mare ocazie de gol le apartine nemtilor - Douglas Costa trimite o diagonala in fata portii, Lewandowski trece la cativa centimetri de minge, dar nu ajunge pentru a relua spre poarta lui Oblak.

21:53 03 May
21:39 03 May

MECIUL E IN DIRECT LA PROTV SI PE NET, PE VOYO.RO

21:30 03 May

Ploua torential la Munchen. 9 grade, vreme cam ca la Bucuresti.

20:25 03 May

Mai putin de o ora si jumatate pana la meci, iar jucatorii lui Bayern s-au transformat in 'tigrii' pentru a reusi sa intoarca infrangerea din tur. Poza pusa de Arturo Vidal pe Twitter:

20:17 03 May
20:16 03 May

19:48 03 May

19:07 03 May

Suporterii lui Atletico au cantat toata ziua pe strazile din Munchen.

18:17 03 May

Casele de pariuri o vad favorita la calificare pe Atletico Madrid. 1.70 este cota pentru "Atletico se califica in finala". Bayern are cota 2.15.

23 este cota pentru "Atletico se califica la penalty-uri", aceeasi de fapt ca si pentru "Bayern se califica la penalty-uri".

17:58 03 May

E ultimul meci pe Allianz Arena pentru Guardiola, ca antrenor al lui Bayern Munchen. In cele doua sezoane petrecute pe banca nemtilor, Guardiola a dus echipa de doua ori in semifinalele Champions League. Atat in 2014, cat si in 2015, Bayern a fost eliminata de echipe spaniole (Real Madrid si Barcelona).

17:54 03 May

Bayern Munchen ar putea egala un record de victorii in Champions League. Nemtii au 11 victorii consecutive pe teren propriu. Recordul este detinut de Manchester United - 12 victorii, performanta reusita de doua ori, in 2006 si 2009.

41-6 este golaverajul lui Bayern in ultimele 11 victorii de pe teren propriu in Champions League.

17:51 03 May

3000 de suporteri Atletico au facut deplasarea de la Madrid la Munchen. E un drum lung, de 2000 km si aproximativ 17 ore de mers cu masina.

17:34 03 May

Atletico Madrid a reusit una dintre cele mai spectaculoase coregrafii din acest sezon de Champions League, la meciul de acasa cu Bayern Munchen. Nemtii sunt cunoscuti pentru atmosfera pe care o face pe teren propriu si pregatesc de asemenea o coregrafie spectaculoasa.

Ce echipa din UCL are cele mai frumoase coregrafii?

10:45 03 May
Bayern - Atletico, 21:45, ProTv!

Bayern si Atletico Madrid se intalnesc in aceasta seara pe Allianz Arena, in returul semifinalei Champions League. Spaniolii au castigat cu 1-0 in tur dupa golul senzational reusit de Saul, iar acum spera la o noua calificare in finala. Echipa lui Simeone a pierdut finala de acum doi ani cu marea rivala din oras, Real, dupa prelungiri. Atletico a condus aproape tot meciul atunci, dar a fost egalata pe final, pentru ca totul sa se prabuseasca in prelungiri, iar Realul sa se impuna cu 4-1.

Simeone pare ca a invatat lectia acum si e pregatit sa faca orice pentru ca echipa sa reziste asediului german. Atletico a trecut de Barcelona in sferturi, echipa cu cel mai bun atac din Europa in ultima perioada. "Jucam ca sa castigam, nu ca sa le facem pe plac unora", a anuntat argentinianul inainte de meci.

mai are o motivatie ca sa treaca de Bayern. Acum 42 de ani, echipa spaniola era invinsa de Bayern in finala Cupei Campionilor cu 4-0 la rejucare, dupa 1-1 in primul meci, in care spaniolii au fost egalati in prelungiri. Bayern avea sa castige atunci trei Cupe, in timp ce Atletico a mai ajuns in finala abia in 2014, cand a pierdut din nou o finala in urma prelungirilor. "El pupas" (cei blestemati), e una din poreclele celor de la Atletico.

Ziarele din Madrid sunt convinse insa Atletico va rescrie istoria azi. "E Germania, e Allianz, e Bayern, e gazonul lor, dar CREDEM in Atletico", titreaza Marca.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »