Messi, la golul 150 la Barca, Valencia a dat 6 goluri, Benfica, Lyon si Werder au fost UMILITE! Vezi rezultatele din Liga!

Barcelona Manchester United Grupe
Data publicarii: Miercuri 24 Noiembrie 2010, 23:53
Data actualizarii: Joi 25 Noiembrie 2010, 00:09

4 meciuri s-au terminat 3-0 in aceasta seara de Liga! Valencia a facut show cu BursaSCOR din Turcia: 6-1!

Inca o seara plina de fotbal nebun in Liga! Messi a ajuns la golul 150 la Barcelona, Pedro a dat o dubla, Valencia a facut spectacol cu Bursa...SCOR!

Niciun roman nu a fost titular in aceasta seara de Liga. Accidentat, Chivu nu a facut parte din lotul lui Benitez, iar Deac a fost numai rezerva la Schalke in meciul cu Lyon.

Benfica, Panathinaikos, Werder si Lyon au pierdut in aceasta seara la scor identic: 3-0!

Vezi rezultatele din Liga:

INFO LIVE:

- Daca le-ai ratat... Vezi aici rezultatele de marti din Liga Campionilor!
- Seara speciala pentru familia N'Doye. Fratele dinamovistului trimis la echipa a doua e titular in meciul cu Rubin Kazan.
- Arlauskis, fostul portar al Unirii, este rezerva la Rubin Kazan.
- Chivu este accidentat si nu va juca cu Twente.-
- Nimic nou la Schalke: Deac este rezerva.
- Meciul Barcelonei a inceput cu cateva minute intarziere. Arbitrii au observat ca plasa unei porti este rupta... ea a fost peticita.
- Kaboul de la Tottenham a marcat cel mai rapid gol al serii, in min 6, in fata lui Werder Bremen.
- Valencia face SHOW cu Bursaspor: 4 goluri in 37 de minute!
- Poanta zilei: De acum, lui Bursaspor va trebui sa-i spunem: Bursa... SCOR! 6-1 s-a terminat meciul din Liga.

GRUPA A: 1. Tottenham 10p, 2. Inter 10p, 3. Twente 5p, 4. Werder 2p

INTER, CALIFICATA IN PRIMAVARA! Inter 1-0 Twente
1-0, min 55: Cambiasso

Chivu nu a fost inclus in lot de Benitez pentru meciul cu Twente, din cauza accidentarii suferite la meciul dintre Romania si Italia.

Inter a castigat cu 1-0, dupa ce Cambiasso a marcat unicul gol al meciului. Inter a strans 10 puncte si s-a calificat in primavara Ligii.

Echipele de start:
Inter: Castellazzi, Cordoba, Zanetti, Stankovic, Lucio, Eto'o, Sneijder, Cambiasso, Materazzi, Pandev, Biabiany

Twente: Mihaylov, Wisgerhof, Brama, Janssen, De Jong, Ruiz, Rosales, Douglas, Janko, Chadli, Leugers

SHOW TOTTAL! Tottenham 3-0 Werder
1-0, min 6: Kaboul
1-0, min 42: III Fritz
2-0, min 45: Modric
2-0, min 54: Bale rateaza un penalty
3-0, min 79: Crouch

Show total la Tottenham - Werder! Echipa care a terorizat-o pe Inter a facut spectacol cu nemtii din Bremen.

Kaboul a marcat cel mai rapid gol al serii, in minutul 6, Modric a dus scorul la 2-0 in min 45, pentru ca Peter Crouch sa inscrie golul 3 in min 79.

Bale a ratat si un penalty in minutul 54.

Echipele de start
Tottenham:
Gomes, Hutton, Bale, Kaboul, Lennon, Jenas, Pavlyuchenko, Gallas, Modric, Crouch, Assou-Ekotto

Werder Bremen:
Wiese, Fritz, Marin, Hunt, Prodl, Kroos, Wagner, Jensen, Mertesacker, Schmidt, Bargfrede

GRUPA B: 1. Schalke 10p, 2. Lyon 9p, 3. Benfica 6p, 4 Hapoel Tel Aviv 4p

BOMBA SERII IN LIGA! Hapoel Tel Aviv 3-0 Benfica
1-0, min 24: A. Yadin
2-0, min 74: Douglas
3-0, min 90: Zahavi

Asta e bomba serii in Liga. Hapoel a facut-o KO pe Benfica! Portughezii si-au luat 3 la Tel Aviv si raman sa se bata pentru Europa League.

Yadin a deschis scorul in minutul 24, Douglas a dus scorul la 2-0 in minutul 74, iar umilinta a fost completata de golul lui Zahavi din minutul 90.

Hapoel:
Enyeama, Douglas da Silva, Bondarv, Fransman, Shechter, Vermouth, Zahavi, Abutbul, Ben-Dayan, Yadin, Tamuz

Benfica: Roberto, Luisao, Javi Garcia, Salvio, Aimar, Maxi Pereira, Fabio Coentrao, Gaitan, David Luiz, Saviola, Alan Kardec

LYON, UMILITA! DEAC, REZERVA! Schalke 3-0 Lyon
1-0, min 14: Farfan
2-0, min 20: Huntelaar
3-0, min 89: Huntelaar

Deac e lider in Grupa B din Liga Campionilor. Nemtii au facut spectacol cu Lyon, intr-un meci in care mijlocasul venit de la CFR a fost rezerva.

Farfan a deschis scorul in minutul 14, iar Huntelaar a marcat o dubla in minutele 20 si 89.

Schalke: Neuer, Howedes, Raul, Kluge, Schmitz, Farfan, Jurado, Metzelder, Uchida, Jones, Huntelaar

Lyon: Lloris, Diakhate, Lovren, Kallstrom, Briand, Lisandro, Bastos, Reveillere, Cissokho, Toulalan, Gourcuff

GRUPA C: 1. Manchester United 13p, 2. Valencia 10p, 3. Rangers 5p, 4. Bursaspor 0p

A REVENIT ROONEY! Rangers 0-1 Manchester U.
0-1, min 87: Rooney din penalty

A revenit Rooney la United! Diavolii au batut greu la Rangers, cu 1-0, dupa ce Rooney a marcat unicul gol al meciului in minutul 87.

Manchester a strans 13 puncte in Grupa si nu se mai teme in ultima etapa - are primul loc asigurat.

Rangers:
McGregor, Weir, Broadfoot, McCulloch, Davis, Miller, Foster, Naismith, Whittaker, Weiss, Hutton

Manchester: Van der Sar, Berbatov, Rooney, Giggs, Smalling, Carrick, Nani, Scholes, Fabio, O'Shea, Evans

6-1, min 78: Dominguez

Valencia a facut (Bursa)SCOR in Liga! 6-1 s-a terminat meciul serii, in care spaniolii aveau 4-0 inca din minutul 37.

Mata, Soldado de doua ori, Dominguez, Aduriz, si Joaquin au marcat pentru Valencia. Batalla a dat golul de onoare pentru turci.

Valencia:
Moya, Bruno Saltor, Maduro, Albelda, Joaquin, Soldado, Mata, Aduriz, Ricardo Costa, Costa, Jordi Alba

Bursaspor: Ivankov, Gokcek Vederson, Omer Erdogan, Insua, Sercan Yildirim, Volkan Sen, Svensson, Turgay, Badahir, Mustafa Keceli, Ergic, Ibrahim Ozturk

GRUPA D: 1. Barcelona 11p, 2. Copenhaga 7p, 3. Rubin Kazan 6p, 4. Panathinaikos 2p

RUBIN, FAVORITA PENTRU EUROPA LEAGUE! Rubin Kazan 1-0 Copenhaga
0-0, min 10: III Bolanos
0-0, min 42: III Ryazantsev
1-0, min 45: Noboa din penalty
1-0, min 72: III Wendt
1-0, min 79: III Kaleshin

Rubin Kazan a devenit favorita la locul 3 in grupa Barcelonei! Rusii au batut-o pe Copenhaga, unde fratele dinamovistului N'Doye a fost titular.

Noboa a marcat unicul gol al meciului, din penalty.

Rubin Kazan: Ryzhikov, Ansaldi, Cesar Navas, Ryazantsev, Kasaev, Noboa, Kaleshin, Bocchetti, Gokdeniz Karadeniz, Natcho, Kornilenko

Copenhaga: Wiland, Pospech, Claudemir, Kvist, Gronkjaer, N'Doye, Andonsson, Wendt, Vingaard, Zanka, Bolanos

MESSI, LA GOLUL 150! Panathinaikos 0-3 Barcelona
0-1, min 27: Pedro
0-2, min 62: Messi
0-3, min 69: Pedro

Messi a ajuns la golul 150 pentru Barcelona, dupa show de la Atena: 3-0 s-a terminat meciul cu Panathinaikos.

Pedro, de doua ori, si Messi au marcat pentru Barca.

Panathinaikos: Tzorvas, Boumsong, Kante, Cisse, Luis Garcia, Gilberto Silva, Christodoulopoulos, Marinos, Vyntra, Katsouranis, Spyropoulos

Barcelona: Valdes, Dani Alves, Pique, Puyol, Xavi, Villa, Iniesta, Messi, Mascherano, Pedro, Adriano

Vezi aici rezultatele de marti din Liga Campionilor!