TRAIASCA fotbalul: Chelsea 4-4 Liverpool Vezi rezumat

Data publicarii: Marti 14 Aprilie 2009, 20:45
Data actualizarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 00:55

4-4 ca la TEATRU..aplauze la scena deschisa! Meci pentru istoria fotbalului! Stamford Bridge este scena unde au jucat eroii fotbalului modern! Chelsea 4 - Liverpool 4, dupa un meci cu adevarat nebun. Chelsea o asteapta in semifinale pe Barcelona, iar noi asteptam cu sufletul la gura cea mai tare confruntare din Europa!

CHELSEA: 1 Petr Cech, 2 Branislav Ivanovic, 3 Ashley Cole, 5 Michael Essien, 6 Ricardo Carvalho, 8 Frank Lampard, 11 Didier Drogba, 13 Michael Ballack, 15 Florent Malouda, 21 Salomon Kalou, 33 Alex

LIVERPOOL: 25 Pepe Reina, 9 Fernando Torres, 12 Fábio Aurélio, 14 Xabi Alonso, 15 Yossi Benayoun, 17 Álvaro Arbeloa, 18 Dirk Kuyt, 20 Javier Mascherano, 21 Lucas, 23 Jamie Carragher, 37 Martin Skrtel

Liverpool si Chelsea au oferit una dintre cele mai frumoase meciuri din istoria Champions League.

Fabio Aurelio si Xabi Alonso au aprins flacara sperantei pentru suporterii lui Liverpool cu doua goluri senzationale in minutele 19 si 28. Drogba si-a aratat coltii si a inscris imediat dupa pauza, iar Alex a egalat in minutul 57.

Lampard a crezut ca terminat cu trupa lui Benitez cu un gol in minutul 76, insa Lucas si Kuyt au demonstrat ca Liverpool nu moare niciodata. Lampard si-a incheiat totusi misiunea si a inchis tabela in minutul 87.

Cine ar fi crezut ca dubla dintre Liverpool si Chelsea se va termina 5-7? Inventatorii fotbalului fara valize si catuse au facut o demonstratie de ambitie, vointa, lupta, determinare, incredere, dar mai ales de fotbal adevarat.

Citeste pe blogul lui Vali Moraru: "My love, Liverpool"

Faza spectacol! Essien a salvat o minge cu capul din plonjon de pe linia portii!

Chelsea 4-4 Liverpool: gol superb Lampard min 89

Chelsea 3-4 Liverpool: gol Kuyt, min 83

Chelsea 3-3 Liverpool: ghiulea Lucas de la 25 metri, min 81

Chelsea 3-2 Liverpool: gol Lampard min 76

Chelsea 2-2 Liverpool: sut fenomenal Alex min 57

Chelsea 1-2 Liverpool: Drogba min 51, gafa monumentala Reina

Chelsea 0-2 Liverpool: Xabi Alonso min 28 (pen.)