FABULOS! Alibec l-a ingropat pe Sumudica in 30 de minute! Cum a putut sa paseze la golul de 3-0

Superliga
Data publicarii: Joi 06 Aprilie 2017, 21:15
Data actualizarii: Joi 06 Aprilie 2017, 21:17

One man show! Alibec a reusit o dubla, a pasat la golul al 3-lea si apoi a iesit de pe teren! Totul in 37 de minute!

Denis Alibec a reusit un meci cu adevarat fantastic impotriva Astrei, echipa cu care a castigat titlul sezonul trecut si cu care s-a calificat in primavara Europa League.

Alibec a reusit sa deschida scorul dupa doar 10 minute din penalty, pentru ca apoi sa inscrie in minutul 27 golul de 2-0 dupa o gafa a lui Sapunaru. Alibec nu s-a bucurat insa la niciuna dintre cele 2 reusite.

La putin timp dupa golul 2, Alibec a iesit de pe teren si a primit ingrijiri medicale pentru probleme la coapsa. Imaginile de la TV arata cum Alibec primeste ingrijiri medicale in minutul 31, pentru ca la 80 de secunde distanta sa dea o pasa senzationala pentru golul de 3-0!

Alibec a primit mingea la marginea careului si a pasat printr-o rabona pentru Tanase iar acesta a inscris! Reghecampf a decis sa-l schimbe apoi pe Alibec in minutul 37 iar atacantul Stelei s-a dus direct la vestiar.

Sursa foto: Dolce Sport