"Echipa campioana, caut jucator capabil sa inscrie de la 11 metri!" Steaua ajunge la mica publicitate! Lista INCREDIBILA de penalty-uri ratate in ultimii ani

Superliga
Data publicarii: Luni 20 Aprilie 2015, 08:45
Data actualizarii: Luni 20 Aprilie 2015, 10:04

Steaua 1-2 Otelul | Steaua putea sa egaleze in prelungiri insa Rusescu a tras in bara transversala.

Steaua a ratat sansa de a se distanta de ASA Tg Mures in fruntea clasamentului dupa ce a fost invinsa pe teren propriu de ultima clasata in Liga I.

Stelistii au inceput prost meciul, avand deja un handicap de 2 goluri la pauza. Tucudean a redus din diferenta in minutul 77 iar Rusescu putea sa egaleze in prelungiri insa a tras in bara transversala.

Lista jucatorilor stelisti care au ratat penalty-uri in ultimii ani este una incredibila.Tanase, Brandan, Florin Costea, Chipciu, Latovlevici, Varela, Pintilii, Filip, Parvulescu, Ripa, Stanciu si Iancu sunt cei care si-au trecut numele pe lista ratangiilor in ultimii 4 ani.

Prima echipa care a ratat penalty-uri la Steaua in ultimii ani. Plus Arlauskis :)

Arlauskis - Rapa, Varela, Filip, Latovlevici - Brandan, Pintilii - Chipciu, Stanciu, Tanase - Iancu