Ce echipe vor fi in top 3 la finalul lui 2010? 8 echipe lupta sa supravietuiasca! Cine scapa?

Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 10:04
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2010, 11:12

COMENTEAZA AICI: Au mai ramas de jucat doar doua etape pana la finalul anului. A fost un tur in care provincia a fost la putere. Liderul Otelul domina clasamentul de cateva luni bune, iar Timisoara reuseste sa termine anul neinvinsa.

CFR Cluj a dezamagit in campionat, unde ocupa doar locul 8, cu 23 de puncte. Steaua are doua puncte mai mult, insa se poate mandri cu calificarea in semifinalele Cupei Romaniei si sansa pentru un loc in primavara europeana.

Dinamo a avut probleme mari in 2010. A fost parasita de suporteri iar Andone a luptat din greu pentru a umple golurile din aparare.

Rapidul s-a orientat, iar transferurile din vara ale lui Dinu Gheorghe au dus echipa pe 4 in clasament.

Otelul a reusit 11 victorii in 17 meciuri si este lider in Liga I, cu 36 de puncte.

Pandurii, Unirea Urziceni, Gloria Bistrita si Sportul Studentesc sunt ultimele clasate in acest moment. Sportul este in coma profunda: are 10 puncte in 17 meciuri iar viitorul nu suna deloc bine.

Victor Piturca incearca sa salveze ce mai poate din Universitatea Craiova, care e pe 9 in clasament, cu doar 20 de puncte.
In hora retrogradarii se mai afla Brasov, U Cluj, Targu Mures, Branesti si Pandurii. Comenteaza aici: cine crezi ca va termina in TOP 3 la finalul lui 2010 si cine crezi ca se va lupta la retrogradare.