Brasov 3-1 Gaz Metan! Super rasturnare de scor: Brasov a schimbat meciul in 4 minute! Batin a inscris in prelungiri!

Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Septembrie 2012, 19:01
Data actualizarii: Duminica 02 Septembrie 2012, 17:15

Brasov 3-1 Gaz Metan | Ionut Badea este unul dintre cei mai fericiti antrenori din Liga I. Echipa sa a facut un super meci si a invins cu 3-1 pe Gaz Metan.

FC BRASOV: Taborda - Velayos, Machado, Cr. Muteanu, Cr. Ionescu - Menassel, Viveiros, Tamas, Brata - I. Popa - Batin
Rezerve: D. Mutu - Olariu, Fl. Lazar, Hadnagy, David, Mateiu, Paun

GAZ METAN: Buchta - Frasinescu, Zaharia, Markovici, Ciuca - Tahar, Breeveld, Avram, C. Petre - Astafei, Llullaku
Rezerve: Plesca, Akaki, Vukadinovici, Todea. Fl. Dan, Bawab, D. Roman

_____________________________________________________________________________________________________

Min 90:  Paul Batin inscrie pentru Brasov in ultimul minut de joc cu un sut plasat din marginea careului. Super executie!

Min 59. GOL Brasov!
Rasturnare spectaculoasa de scor la Brasov. Popa reuseste dubla in 4 minute

Min 55. GOL Brasov! Iulian Popa inscrie cu capul, din centrarea lui Velayos.

Min 47. GOL Gaz Metan! Astafei transforma lovitura de la 11 metri.

Min 46. Taborda il faulteaza in careu pe Llullaku. Penalty pentru Gaz Metan

PAUZA

Min 40. De cateva minute nu am mai avut nici o ocazie importanta, cele doua echipe anihilandu-se reciproc.

Min 32. Astafei patrunde in interiorul careului si reuseste sa suteze spre poarta, dar este blocat in ultimul moment de un fundas brasovean.

Min 29. Popa incearca un lob spectaculos de la 30 de metri, dar Buchta scoate de sub bara. Ar fi fost golul campionatului.

Min 22. Astafei scapa bine pe un culoar insa sutul sau nu este destul de bine plasat.

Min 18. Ocazie rarisima pentru Gaz Metan. Ciuca reia putin pe langa dupa un corner perfect executat de Ciprian Petre

Min 8. Buchta o comite si el grav de tot si scapa mingea in fata portii. Batin reia insa penibil din 6 metri.

Min 2. Taborda respinge complet aiurea o minge usoara, dar Avram nu este pe faza si reia defectos