Colegii au CREZUT ca a patit ceva oribil, arbitrul insa NU s-a pacalit! Cea mai tare simulare din istorie pentru un portar! VIDEO

Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 13 Martie 2015, 09:43
Data actualizarii: Vineri 13 Martie 2015, 09:52

Un portar a oferit cea mai tare simulare.

Máximo Banguera a simulat ca este inconstient dupa un duel in care a faultat un atacant in afara careului. Desi interventia sa a fost clar in afara regulamentului, iar el urma sa ia cartonas rosu, portarul s-a gandit ca are o sansa sa scape.

El s-a intins pe gazon dupa ce a lovit atacantul care ramasese singur. Banguera s-a prefacut ca s-ar fi lovit rau si zacea inert, mimand ca si-a pierdut cunostinta.

Totul a avut loc in Copa Libertadores, la partida dintre Barcelona sc (Ecuador) si Atletico Nacional (Columbia), scor 1-2. Faza a avut loc la 1-1, in prelungiri, iar Banguera a crezut ca poate trage de timp astfel ca echipa din Ecuador sa scoata un rezultat bun.

Numai ca arbitrul nu l-a crezut, iar cand s-a terminat 'tragedia' pe care mimat-o, a fost eliminat direct. Ramasi in 10, cei de la Barcelona sc au incasat un gol, tot in prelungiri, si au pierdut cu 1-2.