A revenit Bourceanu, Galca il vrea si pe Keseru cu Dinamo: "Avem jucatori care sa castige derby-ul" Ce spune dupa victoria cu Iasi

Data publicarii: Marti 28 Octombrie 2014, 22:37
Data actualizarii: Marti 28 Octombrie 2014, 22:46

CSMS Iasi 0-1 Steaua | Galca a riscat bagand rezervele pe teren la meciul de la Iasi insa a fost salvat de Nicusor Stanciu pe final.

Antrenorul Stelei considera ca echipa sa a facut un joc bun, avand in vedere ca a folosit numai rezerve in meciul de Cupa. Steaua s-a calificat dupa un gol al lui Stanciu, in minutul 89.

Bourceanu a revenit la Steaua dupa transferul in Turcia insa antrenorul Stelei il vrea si pe Keseru in teren cu Dinamo, vineri seara.

"A fost foarte greu, mai ales a doua repriza. A doua repriza ne-am retras, au avut niste ocazii dar norocul a fost de partea noastra. Sunt foarte bucuros ca a jucat Bourceanu, a facut-o bine si nu mai are probleme. Sper sa castigam fiecare meci si sa ne impunem si in derby. Facem eforturi si cu Keseru sa fie recuperat, sa intre in derby.

Am amintiri placute, am castigat multe meciuri cu Dinamo, cred ca am pierdut o singura partida, sper sa luam 3 puncte. Suntem increzatori ca bate, Dinamo e o echipa de respectat, cu jucatori tineri dar cred ca prin jocul nostru si prin jucatorii nostri sa castigam acest meci.

Sper sa nu se mai intample arbitraje ca cel de la Targu Mures, nu este normal avem asa ceva in fotbalul romanesc. Am jucat cu banderola alba in semn de protest", a spus Costel Galca dupa meci, la Sport.ro.