VIDEO! CFR merge CEAS in amicale: CFR 3-0 Anderlecht! Vezi golurile lui Cadu, Kone si Lacina Traore!

Data publicarii: Joi 08 Iulie 2010, 00:15
Data actualizarii: Joi 08 Iulie 2010, 00:20

Campioana Romaniei merge ceas in amicale! Trupa lui Mandorlini i-a dat o lectie de fotbal celor de la Anderlecht, care au incasat trei goluri. Cadu, Traore si Kone au fost marcatorii CFR-ului.

CFR a deschis scorul in minutul 37 prin Cadu, care a marcat din penalty. In minutul 74, campioana Romaniei si-a majorat avantajul dupa golul lui Traore, pentru ca Yssouf Kone sa inscrie golul 3 in minutul 78.

CFR CLUJ: Nuno Claro, Panin, Cadu, Piccolo, Edimar, Kivuvu, Muresan, Culio, Hora, Deac, Bjelanovic

Dupa pauza au mai intrat: Stancioiu, Emil Dica, Bud, Tony, Veloso, Traore, Kone, Dani, Alcantara, Diogo, Rada, Batin.

LIVE TEXT

Min 78: GOOL CFR! Kone marcheaza dupa o centrare venita de la Traore
Min 74: GOOL CFR! Traore inscrie cu sut puternic din unghi
Min 61.
Edimar, Muresan, Culio, Deac, Bjelanovic, intra Veloso, Traore, Kone, Dani, Alcantara;
Min 58
. Ocazie pentru CFR! Bjelanovic trage puternic de la marginea careului, apara portaul lui Anderlecht.
Min 48.
Schimbari la CFR: E. Dica in locul lui Kivuvu, Bud in locului lui Hora si Tony in locul lui Panin;
Min 44:
Finalul de repriza ii apartine tot lui CFR! Culio si Hora au ultimele ocazii
Min 42:
Muresan isi incearca sutul de la distanta, fara succes
Min 40:
Inca o ocazie pentru CFR! Culio greseste pasa decisiva, iar colegii ii fac semne disperati
Min 37: GOOOL CFR! Cadu transforma perfect un penalty acordat dupa un fault la Deac!
Min 34:
Muresan primeste un cartonas galben
Min 31:
CFR are cea mai mare ocazie de gol prin Bjelanovic
Min 26: !!!
Anderlecht este aproape de deschide scorul. Nuno Claro respinge cu mare dificultate un sut de la marignea careului
Min 21.
Edimar salveaza poarta lui Nuno Claro.
Min 19.
Prima ocazie la poarta CFR-ului. Mingea a trecut milimetric pe langa poarta.
Min 3.
Prima ocazie a CFR-ului! Hora ntra in careu, centrwza, iar mingea e respinsa in corner in ultimul moment de un fundas belgian.