Prima victorie din 2010: FC Timisoara 6-1 SV Kapfenberg!

FC Timisoara SV Kapfenberg Amicale
Data publicarii: Joi 21 Ianuarie 2010, 15:29
Data actualizarii: Joi 21 Ianuarie 2010, 17:14

Timisoara a invins locul noua din Austria, SV Kapfenberg, cu scorul de 6-1, in prima partida amicala disputata de timisoreni in cantonamentul din Turcia.

Golurile echipei au fost marcate de Dorin Goga ('5 si '26), Ioan Mera ('67), Gueye Mansour ('75 si '84) si Arman Karamyan ('90, din penalty). Pentru austrieci a marcat Tieber, in minutul 44.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabau a inceput partida cu urmatoarea formatie: Taborda - Bonfim, Luchin, Nibombe, Maxim - Curtean, Alexa, Ionescu, Goga - Parks, Bucur.

In repriza a doua, tehnicianul a schimbat toata echipa, introducandu-i pe teren pe Pantilimon, Tiago Da Costa, Mera, Brezinsky, Artiom Karamyan, Chiacu, Scutaru, Bourceanu, Arman Karamyan, Magera si Vazquez. In minutul 68, in formatia timisoreana a intrat si ultimul jucator de pe banca de rezerve, senegalezul Gueye Mansour, care l-a inlocuit pe Alexandru Bourceanu.

Urmatoarea partida a Timisoarei va avea loc in data de 25 ianuarie, impotriva formatiei Gyeongnam, din Coreea de Sud.

Live-text:
Minutul 90: GOL Timisoara! Arman Karamyan transforma un penalty scos de Chiacu
Minutul 84: GOL Timisoara! Mansour inscrie cu un sut din marginea careului
Minutul 75 GOL Timisoara!  Mansour marcheaza cu un sut din 12 metri!
Minutul 67: GOL Timisoara! Mera inscrie spectaculos!
Minutul 60: Sutul lui Chiacu e respins de pe linia portii!
Timisoara joaca in repriza a doua in formula: Pantilimon, Tiago Da Costa, Mera, Brezinsky, Artiom Karamyan, Chiacu, Scutaru, Bourceanu, Arman Karamyan, Magera, Vazquez.
Minutul 44: Austriecii dau lovitura pe finalul primei reprize si inscriu cu un sut din 10 metri!
Minutul 35: Sut puternic al lui Parks, portarul advers retine!
Minutul 26: GOL Timisoara! Goga marcheaza din noua metri, din centrarea lui Bonfim.
Minutul 17: Sut slab al austriecilor, de la 25 de metri, pe langa bara.
Minutul 8: Ionescu trimite in zid, dintr-o lovitura libera de la 20 de metri.
Minutul 6: Parks suteaza din 20 de metri, putin pe langa bara.
Minutul 5: GOL Timisoara! Goga inscrie cu un sut din careu!
Minutul 1: Timisoara incepe la Lara primul meci din 2010!