Crivoi si Cruciat au pierdut in optimi la BCR Open!

Adrian Cruciat Victor Crivoi Tenis
Data publicarii: Joi 11 Septembrie 2008, 19:39
Data actualizarii: Joi 11 Septembrie 2008, 19:57
Jucatorii romani Victor Crivoi si Adrian Cruciat au fost eliminati de francezul Richard Gasquet, cap de serie numarul unu, respectiv de rusul Teimuraz Gabasvili, in turul secund al turneului de tenis BCR Open Romania, dotat cu premii in valoare de 370.000 de euro.

Gasquet l-a invins pe Crivoi, cu scorul de 6-3, 6-2, intr-o partida care a durat o ora si patru minute, in timp ce Gabasvili a trecut de Cruciat, cu scorul de 6-1, 6-2, in mai putin de o ora.

In urma acestor rezultate, niciun jucator roman nu mai este in competitiei la turneul de la Bucuresti.

Richard Gasquet si Teimuraz Gabasvili se vor intalni in sferturile de finala ale competitiei.

Intr-o alta partida disputata in cadrul turului secund al competitiei de la Bucuresti, argentinianul Jose Acasuso, cap de serie numarul 8, l-a invins pe conationalul sau, Martin Vassallo Arguello, cel care il eliminase pe Victor Hanescu, cu scorul de 6-4, 7-5

Acasuso va juca in sferturile de finala impotriva spaniolului Ivan Navarro, care a trecut de germanul Denis Gremelmayr, dupa ce acesta a abandonat din cauza unei accidentari la glezna. in momentul intreruperii meciului, scorul era 6-3, 1-0 in favoarea ibericului.