Castiga fara sa joace! Veste excelenta pentru Simona Halep in clasamentul WTA, dupa ce Wozniacki a fost eliminata devreme la Tokyo

Simona Halep Carolina Wozniacki clasamentul WTA Tenis tokyo Tenis Castiga fara sa joace! Veste excelenta pentru Simona Halep in clasamentul WTA, dupa ce Wozniacki a fost eliminata devreme la Tokyo
Data publicarii: Joi 20 Septembrie 2018, 15:12
Data actualizarii: Joi 20 Septembrie 2018, 15:19

Simona Halep a obtinut fara sa joace o "victorie" in cursa pentru no. 1 WTA la finalul anului. Wozniacki a pierdut puncte pretioase!

Simona Halep isi vede marit avansul fata de Caroline Wozniacki in clasamentul mondial WTA. Jucatoarea noastra are acum peste 2.500 de puncte in fata principalei contracandidate la locul 1 mondial, dupa ce daneza Wozniacki a pierdut puncte importante la Tokyo.

Caroline Wozniacki a fost eliminata astazi inca din turul 2 al turneului de la Tokyo, de catre italianca Camilla Giorgi, motiv pentru care a pierdut peste 400 puncte.

Wozniacki a cedat cu 2-6, 6-2, 4-6 in fata Camillei Giorgi, dupa un meci care a durat doua ore si 5 minute.

In aceste conditii, diferenta dintre Halep si Wozniacki in clasmentul oficial WTA se va mari incepand de luni.