VIDEO Jula, super gol pentru Cottbus in liga a doua germana!

Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2010, 21:52
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2010, 21:54

Emil Jula a marcat golul echipei sale, Energie Cottbus, in meciul pierdut, duminica, pe teren propriu, scor 1-2 (1-0), in fata echipei Paderborn, in etapa a 23-a din 2.Bundesliga.

Jula a deschis scorul in minutul 34, iar oaspetii au punctat prin Saglik '52 si Bruckner
'73.

Emil Jula a fost integralist, iar in minutul 76, tot la Energie, Sergiu Radu l-a inlocuit pe Ovidiu Burca.

In aceeasi etapa, tot duminica, mijlocasul Vlad Munteanu a jucat in primele 85 de minute ale meciului castigat de formatia sa, FSV Frankfurt, pe teren propriu, scor 2-1 (1-1), in fata echipei Karlsruher SC.

In clasament, Energie Cottbus ocupa locul al 12-lea, cu 27 de puncte, iar FSV Frankfurt este antepenultima (a 16-a), cu 21 de puncte.