Parma s-a prăbușit! Eșec drastic pentru liderul din Serie B, cu Man și Mihăilă titulari

Parma Dennis Man Modena valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Sambata 27 Ianuarie 2024, 17:15
Data actualizarii: Sambata 27 Ianuarie 2024, 17:15

Parma, echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă, a suferit un eșec drastic pe terenul Modenei, scor 0-3, în runda #22 din Serie B.

Parma, cu Man și Mihăilă printre titulari, a fost condus la pauză după golurile marcate de Modena prin Battistella (15') și Abiuso (23'). Gazdele, care ocupă locul 8 în Serie B, au stabilit scorul final în minutul 47, când Ponsi a înscris pentru 3-0.

Mihăilă a fost înlocuit la pauză cu Partipilo, iar Man a fost schimbat și el după 56 de minute cu Benedyczak.

Pentru Parma a fost doar al treilea eșec din acest sezon și primul în campionat după două luni și jumătate. Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă se menține pe primul loc în Serie B, cu 45 de puncte, însă acum are doar un avans de patru  puncte față de a doua clasată, Cremonese.

Pentru Parma urmează un meci dificil în Serie B, contra Veneziei, locul 3. Partida este programată sâmbătă, 3 februarie, de la ora 15:00.