Data publicarii: Sambata 19 Septembrie 2015, 15:11
Data actualizarii: Sambata 19 Septembrie 2015, 17:17

Cristi Tanase a fost introdus titular in meciul de astazi al celor de la Tianjin Teda.

Tanase a reusit primele goluri in China de la transferul la Tianjin Teda. Fostul capitan al Stelei a marcat de doua ori intr-un interval de 8 minute.

Pana in minutul 30 al meciului dintre Tianjin Teda si Shanghai Shenxin s-au marcat patru goluri. Chi Zhongguo a deschis scorul pentru cei de la Shenxin, pentru ca in minutul 19 Wang Qiuming sa egaleze pentru Tianjin.

Cristi Tanase a marcat de doua ori apoi, in minutele 23 si 30, ambele goluri fiind reusite din pasele decisive ale lui Barcos.

In minutul 75, Hu Rentian a dus scorul la 4-1 pentru Tianjin Teda tot din pasa lui Bartos.