VIDEO Florin Tănase is on fire! Pasă de vis oferită de român la debutul în campionatul Emiratelor Arabe Unite

florin tanase Campionatul Emiratelor Arabe Unite Stranieri
Data publicarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 19:56
Data actualizarii: Sambata 03 Septembrie 2022, 19:59

Al-Jazira, la care evoluează românul Florin Tănase, s-a impus cu 2-0, în fața lui Dibba Al Fujairah, în prima etapă din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Primul gol al partidei a fost marcat de Mabkhout, în minutul 11, după o pasă de vis venită de la Florin Tănase. Tot el a dublat diferența de pe tabelă, în minutul 27, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Trimis pe teren încă din primul minut al partidei, Tănase a fost înlocuit de Mubarak, în minutul 73.

Internaţionalul român (27 ani) s-a alătura echipei pregătită de olandezul Marcel Keizer la începutul lunii august. Tănase poartă tricoul cu numărul 20.

Îninte de transferul în Emirate, Florin Tănase a jucat pentru FCSB din august 2016, când a fost achiziţionat de la FC Viitorul. În cariera sa, el a mai evoluat doar o jumătate de sezon la FC Voluntari în 2013.