Dennis Politic, decisiv în Cupa Angliei. Și-a calificat echipa în turul trei cu două goluri marcate în doar trei minute

Cupa Angliei Dennis Politic port vale Stranieri
Data publicarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 22:21
Data actualizarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 22:39

Port Vale s-a calificat în turul trei din Cupa Angliei, reușind să câștige cu 2-1 în fața celor de la Burton.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 23, prin Leak și păreau că se îndreaptă spre o victorie satisfăcătoare, însă soarta meciului a fost întoarsă cu 15 minute înainte de fluierul final.

În minutul 74, Dennis Politic a fost introdus pe teren în locul lui Amoo și a marcat două goluri în doar trei minute, calificându-și echipa în faza următoare a celebrei competiții.

Prestația internaționalului român de 21 de ani a fost apreciată de presa internațională, iar cei de la vavel.com au scris despre Politic că "introducerea sa pe teren a creat probleme adversarilor". În cele 11 meciuri pe care le-a jucat pentru Port Vale, Dennis a marcat de cinci ori.