Dennis Man a marcat un nou gol pentru Parma! Italienii, impresionați de reușită

Dennis Man Ascoli Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 17:09
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 17:08

Dennis Man (24 de ani) a înscris un gol pentru Parma în victoria obținută de formația sa pe terenul lui Ascoli, scor 3-1, în runda a șasea din Serie B.

Fără Valentin Mihăilă în lot, accidentat, și cu Dennis Man rezervă, Parma a condus cu 2-0 la pauză după golurile marcate de Tutino (8) și Inglese (12). Fostul jucător al celor de la FCSB a fost introdus pe teren în minutul 55, în locul lui Camara.

Dennis Man a marcat un nou gol pentru Parma

Man a marcat golul de 3-0 în minutul 66. Potrivit jurnaliștilor de la Parma Live, internaționalul român a primit o pasă de la Estevez în flancul stâng și a pornit o acțiune individuală, trecând de apărarea lui Ascoli și finalizând cu un șut la colțul lung.

"Gol minunat pentru Dennis Man!", a scris sursa citată.

Scorul final al meciului a fost stabilit de Lungoyi, în minutul 79, când Ascoli a marcat golul de onoare.

Pentru Dennis Man este al doilea gol marcat în primele șapte meciuri jucate în acest sezon. Extrema punctase și în prima etapă, la meciul cu Bari, scor 2-2.

După șase etape disputate în Serie B, Parma ocupă locul 6, cu 9 puncte.

Man a fost convocat de selecționerul Edi Iordănescu pentru meciurile cu Finlanda și Bosnia și Herțegovina, din Liga Națiunilor. Partidele sunt programate pe 23, respectiv 26 septembrie.