VIDEO Danciulescu, goleador in Spania! Vezi ce scrie presa spaniola despre "Asasinul tacut"

Data publicarii: Duminica 10 Ianuarie 2010, 17:50
Data actualizarii: Luni 11 Ianuarie 2010, 10:38

Ionel Danciulescu a marcat un gol in meciul pe care formatia Hercules Alicante l-a castigat, cu scorul de 2-0, in fata echipei Cartagena, in etapa a -a a ligii secunde spaniole.

Danciulescu, care a fost titular, a marcat in minutul 43. Al doilea gol al echipei Hercules a fost inscris de Delibasici '90.

Danciulescu a ajuns la al treilea gol in Spania iar Hercules a trecut pe primul loc in liga a doua.

Atacantul este numit de cotidianul spaniol As "asasinul tacut", dupa ce romanul a marcat un gol in meciul castigat de Hercules Alicante, scor 2-0, cu echipa Cartagena, in liga secunda spaniola.

"Danciulescu, asasinul tacut, a fost din nou la locul potrivit si a marcat inainte de pauza", a scris As.

Site-ul diarioinformacion.com scrie ca Danciulescu se integereaza tot mai bine la Hercules, el chiar glumind cu jurnalistii dupa meciul de duminica. In timp ce coechipierul sau Farinos raspundea la intrebarile jurnalistilor, Danciulescu, care iesea de la vestiare, a strigat: "Farinos este cel mai bun jucator de la Hercules...dupa mine", a glumit romanul, care a calificat victoria cu formatia Cartagena drept "foarte importanta".