Bilasco i-a innebunit pe chinezi! A jucat doar un minut, dar e deja SUPERVEDETA la Tianjin. Cum i-a cucerit pe chinezi:

Marius Bilasco tianjin teda Stranieri
Data publicarii: Marti 26 Iulie 2011, 13:08
Data actualizarii: Marti 26 Iulie 2011, 13:08

Suporterii Stelei au crezut ca Bilasco va fi transferul anului cand a venit de la Urziceni, dar atacantul a inscris numai 4 goluri intr-un an. La Tianjin Teda asteptarile de la el sunt la fel de mari!

Fanii sunt convinsi ca Bilasco va fi supervedeta la echipa lor! A fost recomandat in China de Bogdan Mara, unul dintre cei mai apreciati jucatori straini din istoria clubului!

Mara le-a spus chinezilor ca ar vrea sa revina la Tianjin daca niciuna dintre ofertele pe care le are din Europa nu se concretizeaza. Pana atunci, a reusit sa intermedieze transferul lui Bilasco la fosta sa echipa.

Atacantul a debutat deja in meciul cu Henan, castigat cu 3-1. Bilasco a intrat in minutul 89 in locul argentinianului Olgun, dar suporterii si-au facut deja o parere despre el: "Sare cu un cap mai sus decat orice alt adversar, va da o multime de goluri".

Sursa foto: enorth.co.cn