Fenerbahce 2-0 PSV: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 01:42
Data actualizarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 01:42
CAMPIOANA OLANDEI, FACUTA SAH-MAT IN TURCIA!

Fenerbahce este cu siguranta surpriza grupei G. Dupa ce in urma cu doua saptamani, turcii au scos un egal pe terenul campioanei Olandei, miercuri seara Fener a batut-o fara mai probleme pe PSV, cu 2-0.

Fener a rezolvat meciul spre finalul primei reprize. Mai intai Marcellis a inscris in proprie poarta in minutul 28, pentru ca doua minute mai tarziu, Semih Senturk sa puna victoria la adapost. Atacantul campioanei Turciei l-a invins pe Gomez dupa cateva pase care au lasat fara replica apararea olandezilor.

Dupa patru etape, Inter conduce in grupa G cu 9 puncte, iar Fener tine aproape, cu 8. PSV e pe locul trei, cu patru puncte, iar TSKA e ultima clasata, cu un singur punct.

Fenerbahce a inceput cu: Demirel - Gonul, Cakmak, Edu, Roberto Carlos - Baris, Alex, Aurelio, Venderson - Kazim, Senturk.

PSV a aliniat la start urmatoarea formatie: Gomez - Kromkamp, Alcides, Marcellis, Salcido - Simons, Mendes, Van der Leegte - Perez, Farfan, Lazovic.