DISTRUGERE, umilinta, show! 3 cuvinte de aur pentru Valencia si un meci cu 4 goluri in 6 minute! Dupa 20 de min. era 0-0, ce a urmat a fost pura nebunie! VIDEO

Valencia Ever Banega Malaga Primera Division Roberto Soldado Spania
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 09:59
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 09:59

►Astazi - SuperDan se pune cu bogatii! 17:30 Anji – Dinamo Moscova

Meci mai nebun de atat nu a fost in acest week-end, cel putin pana acum. Valencia primea vizita celor de la Malaga, echipa cu pretenii mari, mai ales dupa parcursul excelent din Liga, dar si un ghinion teribil.

Insa tot Valencia a inceput mai tare, iar pana in minutul 20 scorul nu se schimbase. Insa a venit golul lui Parejo (25), apoi si Soldado a inscris (28). Doua minute mai tarziu era deja 3-0, cu dubla lui Soldado, de la 11 metri!

Ca sa fie cu adevarat show, Valencia a profitat ca Malaga nu mai intelegea nimic si a mai marcat o data - Canales, dupa ce 'furat' o mingea (31). Patru goluri in doar sase minute!

A venit pana la urma si golul Malagai, dintr-o lovitura libera perfecta, batuta de Baptista (45). Si parea ca totul s-a terminat, insa nu! Banega a facut 5-1 (min. 56), scor care s-a pastrat pana la final.

AICI VIDEO cu REZUMATUL

In Primera, Valencia si Malaga sunt pe locurile 5, respectiv 6, pozitii care duc in Europa League. Cum Sociedad este la doar 1 punct de Valencia, pe ultimul loc care duce in Liga Campionilor, cursa va fi stransa.

De mentionat si ca Sociedad are un meci mai putin jucat. Daca o bate pe Osasuna, diferenta poate creste la 4 puncte fata de Valencia.