VIDEO EXCLUSIV Prea sigur pe el! Cum a ratat Nicolae Stanciu lovitura de la 11 metri din Liechtenstein - România

Data publicarii: Duminica 14 Noiembrie 2021, 19:53
Data actualizarii: Duminica 14 Noiembrie 2021, 19:55

Liechtenstein - România se joacă acum la Vaduz, meci în direct pe Pro TV și VOYO.

La pauză, tricolorii conduceau cu 1-0, același scor însă înregistrat și la Skopje, în Macedonia de Nord - Islanda.

Dennis Man a deschis rapid scorul în deplasare, cu Liechtenstein, la capătul unui corner. Deși nu joacă la echipa sa de club, AC Parma, arădeanul a arătat o poftă excelentă de joc în debutul ultimei partide din Grupa J a preliminariilor pentru CM din Qatar.

• Nicolae Stanciu

Dennis Man a fost introdus de Mirel Rădoi în tridentul ofensiv al tricolorilor, în banda dreaptă, iar în avanposturi au mai fost introduși de selecționerul Mirel Rădoi vârf împins George Pușcaș și Andrei Ivan în extrema stânga.

România putea majora diferența însă Stanciu a ratat lovitura de la 11 metri din minutul 34. Căpitanul României și-a luat un elan scurt, portarul gazdelor a plecat pe fentă însă mingea trimisă de Stanciu a trecut milimetric pe lângă bara din dreapta goalkkeperului reprezentativei Liechtensteinului.