VIDEO EXCLUSIV Așa se marchează! Slovenia a făcut instrucție cu apărarea României în prima repriză

LIVE Romania Slovenia romania - slovenia Nationala
Data publicarii: Joi 17 Noiembrie 2022, 19:18
Data actualizarii: Joi 17 Noiembrie 2022, 19:42

Meciul de pe Cluj Arena, transmis ÎN DIRECT de Pro Arena și VOYO.

România - Slovenia, meci amical, a arătat o națională tricoloră fără idei în prima repriză, scor 0-2.

Edi Iordănescu a folosit o formulă inedită, cu o defensivă improvizată, iar atacul tricolorilor a fost unul fără reușite.

În primele 45 de minute, România nu a existat în atac, iar pe faza defensivă a fost mai mereu depășită. Așa s-au născut și cele două goluri ale slovenilor.

VIDEO România - Slovenia 0-1 (Sesko)

Prima repriză a amicalului de pe Cluj Arena a fost una plină de inexactități pentru România, mai ales în defensivă. Cu un cvartet fragil la aproape fiecare atac al slovenilor, tricolorii au clacat de două ori, cu toată opoziția lui Horațiu Moldovan, care a avut și patru intervenții salvatoare în prima repriză.

Debutant în prima reprezentativă, goalkeeeper-ul de la Rapid s-a recunoscut învins în două faze în care nu mai avea cum să intervină.

Defensiva formației tricolore a fost formată în prima repriză din Manea, Nedelcearu, Burcă și Vătăjelu.

VIDEO România - Slovenia 0-2 (Sporar)