Palop, salvatorul Sevilliei din finala Cupei UEFA, ameninta Steaua!

Data publicarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 16:02
Data actualizarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 16:02
VEZI UN SUPER VIDEO CU PARADELE DE SENZATIE ALE LUI PALOP

Steaua nu poate scapa de Andres Palop. Portarul eliminat de Steaua lui Zenga din UEFA pe vremea cand juca la Valencia nu uita si nu iarta.

Portarul de ani 33, Andres Palop, este salvatorul Sevilliei in UEFA si promite meci mare in fata lui Goian si Dica, chiar pe terenul unde Steaua a castigat Cupa Campionilor. Palop a facut senzatie in sezonul trecut de UEFA cand a salvat Sevilla si a trimis-o in optimile Cupei UEFA  dupa ce a marcat  dramatic cu capul in ultimele minute golul egalizator din partida cu Sahtiorul lui Lucescu.Palop a dus meciul in prelungiri cand echipa lui Juande Ramos a invins cu 3-2 si nimeni nu a mai oprit-o pana in finala.
Palop a fost si eroul finalei de Cupa UEFA din sezonul trecut cand a reusit sa apere 3 penalty-uri in fata lui Espanyol.