Meci NEBUN pentru Hategan in Liga Campionilor! Romanul a dictat DOUA penalty-uri pentru Atalanta dupa ce s-a consultat cu VAR

Liga Campionilor Meci NEBUN pentru Hategan in Spania! Romanul a dictat DOUA penalty-uri pentru Atalanta dupa ce s-a consultat cu VAR
Data publicarii: Marti 10 Martie 2020, 22:52
Data actualizarii: Marti 10 Martie 2020, 23:02

Ovidiu Hategan este la centrul partidei Valencia - Atalanta din optimile Ligii Campionilor.

Romanul a avut parte de o prima repriza incarcata cu evenimente. Italienii au intrat la vestiare in avantaj, dupa ce echipa lor a beneficiat de doua lovituri de la 11 metri.

Prima faza a fost chiar in minutul 3, cand Diakhaby l-a faultat Ilicic si Hategan a dictat penalty. VAR a confirmat decizia romanului si acelasi Ilicic a deschis scorul.

• Meci NEBUN pentru Hategan in Spania! Romanul a dictat DOUA penalty-uri pentru Atalanta dupa ce s-a consultat cu VAR

In minutul 21, Gameiro reusea sa restabileasca egalitatea dupa o pasa a lui Rodrigo, insa VAR a intervenit din nou si a verificat un posibil offside. Decizia a fost de gol valabil pentru "lilieci".

Hategan a avut din nou de furca in finalul primei reprize, cand acelasi Diakhaby a facut un hent in interiorul careului. Hategan nu s-a sesizat si meciul a continuat, dar cateva momente mai tarziu VAR a intervenit si a intors faza. Decizia a fost lovitura de la 11 metri pentru Atalanta, care a intrat la vestiare cu scorul de 2-1, dupa ce Ilicic a reusit dubla.

TOATE FAZELE din Valencia - Atalanta si Leipzig - Tottenham SUNT AICI.